Přejít k hlavnímu obsahu

Tohle žeru

Chcete zdravé jídlo a s ním i zdravou krajinu? Podpořte dobré změny v zemědělství – pro pole plná života, pro zdravé jídlo a vodu bez pesticidů, pro úrodnou půdu a pro šetrné zemědělce a zemědělkyně.

Chci podepsat výzvu
za zdravou krajinu
Podepsat

Za zdravou a pestrou krajinu

Teď se jedná o budoucnosti české krajiny. 

Naléhavě žádáme Vládu České republiky a Parlament České republiky – podpořte nezbytné změny v zemědělství. Změny, které budou prospěšné pro lidi na venkově i ve městech, pro zemědělce i zemědělkyně a pro samotnou krajinu i život v ní.

Zemědělská krajina chudne a my s ní. Přicházíme o půdu, o vodu, o živiny, o ptačí zpěv. Krajina nám dává jídlo, pro zemědělce a zemědělkyně je místem k obživě, pro nespočet tvorů je domovem. Každý z nás ji nezbytně potřebuje. Pojďme společně navrátit krajině její zdraví, odolnost a pestrost.

Chceme stabilní a pestrou krajinu, ve které se daří rostlinám, živočichům i lidem, udržitelné a ekologicky šetrné zemědělství a životem kypící úrodnou půdu. 

Upravte v tomto smyslu neprodleně zákony, vyhlášky a dotace.

VÝZVU INICIUJÍ:

ČSO logoLogo HD

Zaškrtnutím pole udělujete Hnutí DUHA (IČ 15547779) souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem informování o výzvě a dalších aktivitách vedoucích k ochraně životního prostředí. Souhlas může být kdykoli odvolán zasláním emailu na osobni.udaje@hnutiduha.cz. Podrobné informace o ochraně osobních údajů v Hnutí DUHA najdete na https://www.hnutiduha.cz/informacni-memorandum.

Kdo to žere

přidám se k výzvě
Podepsat

Něco na zub

Pořádně se do toho zakousněte a dozvíte se, jak to s tím zemědělstvím a naším jídlem vlastně je.

Chci vědět více