Přejít k hlavnímu obsahu

O pesticidech kolem nás

Pesticidy za poslední desítky let prostoupily zemi tak důkladně, že je dnes najdeme prakticky všude. V řekách i vodovodních kohoutcích, v tělech ryb, ptáků, hmyzu, dokonce i v chlupech vašeho psa nebo v prachu na poličce s knihami. Ano, jsou i v lidském těle a v jídle. Přitom nikdo přesně neví, jaké jsou dlouhodobé účinky pesticidů a jejich kombinací na lidské zdraví.

Chcete mít i vy ty nejčerstvější informace a dozvědět se, jak na tom Česká republika ve skutečnosti je? Stáhněte si stručného Průvodce po pesticidech 21. století s nejaktuálnějšími informacemi o pesticidech.

Ilustrace příručky, soubor Brožura - bez pozadia.png

Průvodce po pesticidech 21. století

Abychom věděli, jak Vás oslovovat
Zaškrtnutím pole udělujete Hnutí DUHA (IČ 15547779) souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem informování o výzvě a dalších aktivitách vedoucích k ochraně životního prostředí. Souhlas může být kdykoli odvolán zasláním emailu na osobni.udaje@hnutiduha.cz. Podrobné informace o ochraně osobních údajů v Hnutí DUHA najdete na https://www.hnutiduha.cz/informacni-memorandum.

Pokud chcete jít ještě víc do hloubky, stáhněte si také Metaanalýzu k problematice pesticidů v zemědělství: vliv na vody a další rizika, ze které jsme vycházeli.